Lego czyli powrót do dzieciństwa

Klocki LEGO są ponadczasowe! Chociaż nie jestem już dzieckiem ani nastolatkiem (do dziadka jeszcze mi daleko) to czasami spędzam godziny na budowaniu różnych rzeczy z klocków LEGO.

Nie będę ukrywał, że dzisiejszy wpis został zainspirowany kreacjami Mike’a Doyle’a. Jestem pewny że gdybym miał tyle klocków do dyspozycji co on zaszyłbym się gdzieś na bezludnej wyspie i układałbym i układał i układał :)

Poniżej prezentuje Wam kilka jego wspaniałych kreacji. Projekty Doyle’a ciężko nazwać niedzielnymi:) podejrzewam, że wykonanie niektórych przedmiotów z klocków LEGO zajmuje mu naprawdę sporo czasu.

mike-doyle-lego

To co Mike tworzy jest po prostu niesamowite. Zobaczcie ten dom w budowie ze śniegiem poniżej.

mike-doyle-lego2

Zobaczcie też spektakularny projekt „Eternal Choir at K’al Yne, Odan”, który docelowo będzie składał się z 200.000 klocków LEGO a praca przy tym projekcie zajmie około 600 godzin…

mike-doyle-lego3

 

Zobaczcie także profil Mike’a Doyle’a na Flicker’ze

Jeżeli chcielibyście zobaczyć więcej wspaniałych projektów z LEGO możecie kupić książkę autorstwa Mike’a Doyle’a pod tytułem „Beautiful LEGO” wydaną w tym roku (2013) – znajdziecie tam nie tylko projekty Mike’a ale także wielu innych artystów którzy stworzyli świetne projekty właśnie z klocków LEGO.

8 Comments

  1. Nico

    Fantastyczne konstrukcje z klocków lego :) Pamiętam swój zestaw „dziki zachód” To były czasy ;) Niby proste klocki a w jaki sposób potrafią pobudzić kreatywność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.